Kurtka Amor Patriae Nostra Lex

Kurtka patriotyczna Amor Patriae Nostra Lex - Miłość Ojczyzny naszym prawem!

139,99 zł

Opis

Kurtka patriotyczna Amor Patriae Nostra Lex - Miłość Ojczyzny naszym prawem!

Kurtka inspirowana jest mottem polskiej husarii, czyli najlepszej kawalerii świata. Polska husaria istniała prawie 3 wieki. Brała udział w tak wielu bitwach i potyczkach, że ich wymienienie jest niemożliwe. Jest naszą narodową dumą i powinniśmy stale o niej przypominać, aby pamięć o niej, nigdy nie zanikła. Polska husaria z powodzeniem radziła sobie również w tych bitwach, w których siły wroga były zdecydowanie większe od polskich. Husaria wiodła polskie wojska od zwycięstwa do zwycięstwa. Jedną z najsłynniejszych bitew, które stoczyła polskie husaria jest bitwa pod Chocimiem w 1621 roku. Była to gigantyczna batalia, w której wzięła udział największa w historii liczba husarii. 600 husarzy rozbiło przeważającą liczbę wojsk wroga: 10 000 wojsk tureckich.

Cechą charakterystyczną husarii były skrzydła. Po nich rozpoznaje husarię prawie każdy Polak. Używano ich nie tylko na paradach, ale również w bitwach. Swoje sukcesy osiągała m.in. dzięki wspaniałym dowódcom i jakości wojsk, w skład których wchodzą wysokie morale, wyśmienite fizyczne predyspozycje oraz świetne wyszkolenie.

Czarna ortalionowa kurtka wyposażona została w haftowane grafiki Z przodu kurtki znajduje się Biały Orzeł, natomiast z tyłu napis: Amor Patriae Nostra Lex, co oznacza: Miłość Ojczyzny Naszym Prawem. Kurtka posiada ściągacze na dole, boczne kieszenie i nie ma ocieplenia wewnętrznego. Chroni idealnie zarówno przed deszczem, jak i przed wiatrem.

„Choćby niebo spadło nam na głowę, my je podtrzymamy swoimi kopiami”

 Czarny ortalion z haftowanymi grafikami:

  • z przodu: Orzeł Biały
  • z tyłu napis: Amor Patriae Nostra Lex, co znaczy: Miłość Ojczyzny Naszym Prawem.
  • ściągacze na dole kurtki
  • kieszenie boczne
  • materiał idealnie chroniący przed wiatrem i deszczem
  • kurtka bez ocieplenia wewnętrznego

Opinie

Napisz opinię

Kurtka Amor Patriae Nostra Lex

Kurtka Amor Patriae Nostra Lex

Kurtka patriotyczna Amor Patriae Nostra Lex - Miłość Ojczyzny naszym prawem!

Produkty z kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: